Mikkelin kaupunkikeskustan kehittämisyhdistys ry:n hallitus 2017

Mikke ry:n toiminnasta vastaavat hallitus ja toiminnanjohtaja. Hallituksen toimikausi on kaksi vuotta. Yhdistyksen jäsenet valitsevat hallituksen puheenjohtajan ja jäsenet kokouksessa joka toinen syksy. Kokoonpanossa näkyy, että Mikke ry:n ideana on toimia yritysten, kiinteistönomistajien ja kaupungin yhteistyön varassa. Toiminnanjohtaja on vakituisessa työsuhteessa yhdistykseen.


Anne Väre

Armi Salo-Oksa / Hallituksen puheenjohtaja
Toimitusjohtaja
Marski Data Oy
044 320 6011
armi.salo-oksa@marskidata.fi


Iiro Siponen

Iiro Siponen
Marketkaupanjohtaja
Osuuskauppa Suur-Savo
050 596 4053
iiro.siponen@sok.fi


Niina Kansikas

Liikenneopetus Niina Kansikas Oy
040-5580869
www.niinakansikas.fi

Pirita Huikuri
Yrittäjä
Ramin Konditoria
puh: 050 591 7443
pirita.huikuri@surffi.fi

Hannu Peltomaa

Hannu Peltomaa
Kaupungin geodeetti 
Mikkelin kaupunki
044 794 2530
hannu.peltomaa@mikkeli.fi


Anne Väre

Anne Issakainen
Yrittäjä
Nykynainen
050 357 9557
anne.issakainen@hotmail.com


Teemu Salmela

Optikko/yrittäjä
0500 904 859 
teemu.salmela@surffi.fi

Sari Volanen

Sari Volanen
040 769 6396
sarivolanen@hotmail.com


Maini Väisänen

Maini Väisänen
Yhteiskuntatekniikan päällikkö
Mikkelin kaupunki
044 794 3210
maini.vaisanen@mikkeli.fi


Tiina Maczulskij
Toiminnanjohtaja
Mikke ry
040 510 4096
tiina.maczulskij@mikkelinkeskus.fi