Mikkelin keskustan kehittämisyhdistys ry:n hallitus 2022

Mikkelin keskustan kehittämisyhdistys ry:n joulukuussa 2021 pidetyssä ylimääräisessä kokouksessa päätettiin hallituksen kokoonpanoon tulevista muutoksista vuodelle 2022. Normaalisti hallituksen jäsenet valitaan sääntöjen mukaan kahdeksi vuodeksi kerrallaan. Edellisen puheenjohtajan, Kai Nurmen, jäädessä pois hallituksen toiminnasta vuoden 2021 lopussa, valittiin ylimääräisessä kokouksessa uusi puheenjohtaja sekä yksi uusi hallituksen jäsen. Yhdistyksen hallitus järjestäymiskokouksessaan valitsi varapuheenjohtajan.

Puheenjohtajana toimiii vuonna 2022 yrittäjä Saara Liukkonen ja varapuheenjohtajana yrittäjä, luova johtaja Jyrki Suvimaa. Uutena hallitukseen valittiin Account Manager Leena Vironen.

Hallituksen kokoonpano kokonaisuudessaan:

yrittäjä Saara Liukkonen, puheenjohtaja
yrittäjä, luova johtaja Jyrki Suvimaa, varapuheenjohtaja
kaupunginorkesterin intendentti Jaakko Antila
yrittäjä Pirita Huikuri
yrittäjä Anne Issakainen
rakennuttamispäällikkö Pekka Kammonen
Account Manager Leena Vironen

Sääntöjen mukaisesti syksyllä järjestetään yhdistyksen vuosikokous, jossa tullaan valitsemaan puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet vuosille 2023-2024.